Jak redukować ryzyko urazów dłoni i palców?

Dziecko w kaloszach
Jesienne buty dla dziecka
Październik 3, 2018
Dziecko
Wszystko w jednym miejscu, czyli torby Skip Hop
Grudzień 18, 2018
Gimnastyczka podczas ćwiczeń

Uprawianie niektórych rodzajów sportu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powstawania otarć i innych urazów mechanicznych w obrębie skóry palców i dłoni. By przeciwdziałać tego typu zagrożeniom, producenci sprzętu sportowego stworzyli osobną kategorię akcesoriów sportowych tzw. skór gimnastycznych. Tego typu sprzęt powszechnie stosowany jest przez osoby uprawiające gimnastykę sportową, przede wszystkim przez osoby ćwiczące na poręczach asymetrycznych, na drążku i kółkach gimnastycznych, ale może być stosowany również przez osoby uprawiające inne sporty, które w sposób szczególny obciążają ich dłonie, na przykład przez miłośników ćwiczeń crossfit.

Co to jest skóra gimnastyczna?

gimnastyczka

To rodzaj zabezpieczenia najczęściej wykonanego z elastycznej skóry naturalnej, które mocuje się na powierzchni dłoni przy pomocy specjalnych taśm spinających. Taśmy (materiałowe lub skórzane paski z klamerkami) mocują skórę gimnastyczną do nadgarstka, a wycięte w skórze otwory na palce, pozwalają utrzymać się jej na powierzchni dłoni w ściśle określonej pozycji. Dzięki trzymaniu na palcach i nadgarstku skóra nie przemieszcza się podczas ćwiczeń, co minimalizuje ryzyko powstania bolesnych otarć na powierzchni dłoni, do pewnego stopnia chroniąc również przed skaleczeniami i odciskami. Jak sama nazwa wskazuje, skóra gimnastyczna jest sprzętem wykonanym z naturalnej skóry zwierzęcej o wysokim poziomie elastyczności i trwałości. Najczęściej jest to skóra bydlęca poddana procesowi garbowania dla nadania jej estetycznego wyglądu, odpowiedniej miękkości i wytrzymałości.

Czy warto stosować skóry gimnastyczne?

Sprzęt tego typu jest niezastąpionym elementem wyposażenia osób uprawiających gimnastykę sportową, przede wszystkim osób ćwiczących na poręczach asymetrycznych, na drążku i kółkach gimnastycznych. Skóry chronią dłonie przed bolesnymi otarciami, zapobiegają powstawaniu odcisków, chronią przed skaleczeniami i zadrapaniami. Dzięki nim trwający kilkadziesiąt minut trening nie sprawia bólu i ćwiczenia mogą być realizowane w stałych odstępach czasu. Ćwiczenia bez odpowiedniego zabezpieczenia dłoni zwykle kończą się powstaniem bolesnych otarć, co uniemożliwia kontynuowanie treningu i wyłącza trenującą osobę z kolejnych jednostek treningowych. Można zatem stwierdzić, że skóry gimnastyczne takie jak ta https://gimnastyczny.pl/pol_m_Sklep-gimnastyczny_Skory-gimnastyczne-154.html nie tylko warto, ale wręcz należy stosować, jeśli zależy nam na regularnym ćwiczeniu, na wybranym rodzaju przyrządu gimnastycznego. Co warte podkreślenia, ten rodzaj sprzętu sportowego może sprawdzić się również przy okazji ćwiczeń z linami lub przy podciąganiu się na drążku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*