Cechy dobrego biura księgowego…

Samsung Galaxy A5 Duos
Telefony z dalekiego kraju
Grudzień 2, 2015
Soczewki kontaktowe
Podział soczewek ze względu na rodzaj materiału, z jakiego je wykonano
Grudzień 3, 2015
Księgowość

Współpraca z biurem księgowym, to wymóg jaki stawia przed nami dzisiejsza biurokracja w największych polskich urzędach (Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Narodowy Fundusz Zdrowia…). Dlatego tak istotne jest, by wybór odpowiedniego biura rachunkowego był w pełni przemyślany i rozważny. Rzecz jasna, najłatwiej będzie nam przyjąć ofertę biura, które może zaoferować swoim klientom znacznie więcej niż inni. Sprawdź na czym może polegać ta „przewaga”:

1. Znacznie dłuższe godziny pracy. Prowadzenie działalności gospodarczej zwykle nie ogranicza się wyłącznie do ośmiu godzin pracy firmy. Właściciel często (także w innych godzinach) może dostarczać bądź pobierać różnego rodzaju dokumenty. Dlatego dłuższe godziny pracy to z pewnością cecha wyróżniająca dane biuro księgowe od pracującej krócej konkurencji.

2. Praca w soboty. Przecież niektóre dokumenty można również odbierać i wysyłać również w ten dzień. Wprawdzie sobota to mniej godzin pracy, ale jeśli prowadzimy działalność również w ten dzień (np sklep) to taka praca będzie szczególnym atutem.

3. Posiadanie certyfikatu Ministerstwa Finansów. Jeszcze jakiś czas temu, certyfikat ten był obowiązkowy, jeśli chcieliśmy prowadzić jakiekolwiek biuro rachunkowe. Obecnie, jego zdobycie nie jest wcale konieczne do prowadzenia tego typu działalności, ale… no właśnie – potwierdza on dobrą opinię o naszych kwalifikacjach. Jednym słowem, przy doborze biura księgowego, wybierzmy taką jednostkę gospodarczą, która świadczy usługi księgowe poparte tym dokumentem.

4. Prowadzenie działalności online. Oczywiście, niektóre dokumenty powinny być dostarczane do siedziby biura księgowego w tradycyjny sposób. Ale, funkcją bardzo przydatną z punktu widzenia przedsiębiorcy, będzie możliwość pracy online. Przedsiębiorcy również nie chce się cały czas wybierać „do księgowych”. Przecież niektóre dane można przesyłać również drogą internetową. Np obsługa prawna przez internet ma się tu całkiem dobrze.

5. Obsługę dodatkowych usług. Coraz więcej biur księgowych specjalizuje się w wielu dodatkowych usługach. Są nimi np promocja danej firmy w internecie, obsługę kadr i płac, obsługę prawną… Na przykładzie firmy Business-Care.pl widać jak wiele może zrobić dla Ciebie „zwykłe” biuro księgowe. Oczywiście wszystko zależy tu od ceny, ale i tak wynajęcie takiego biura jest tańsze, niż zatrudnienie masy pracowników, obsługujących te same zadania.

Dzięki tym cechom, nowoczesne biuro księgowe z pewnością wybije się na tle konkurencji. A my będziemy mogli podjąć z nim współprace.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*