Jak wybrać dobrą lokatę bankową?

Sprzęt medyczny – podstawowe narzędzie medycyny
Październik 29, 2013
Jaki temat pracy dyplomowej?
Październik 29, 2013

Oszczędzanie jest świetnym sposobem na zabezpieczenie się na przyszłość. W czasach ciągłego kryzysu gospodarczego bardzo ważne jest, aby mieć trochę pieniędzy na czarną godzinę. Banki oferują wiele produktów finansowych, które pomagają w odkładaniu gotówki. Na rynku istnieje wiele ofert, więc każdy znajdzie dopasowaną do swoich potrzeb.Bardzo ciekawym produktem są lokaty bankowe, które polegają na tym, że klient wpłaca interesującą go kwotę na konto a potem wybiera okres oszczędzania. Przez zadeklarowany czas nie można wypłacić pieniędzy, więc trzeba ostrożnie dobrać kwotę wpłaty. Zaletą tego rozwiązania jest najwyższe oprocentowanie na rynku. Banki znając czas przez jaki pieniądze będą na koncie mogą zaproponować lepsze warunki niż przy rachunkach oszczędnościowych, gdzie suma nie jest pewna.

Najlepsza lokata to taka, która jest dopasowana do klienta. Należy zwrócić uwagę na dostępne okresy oszczędzania, najczęściej wahają się między kilkoma a kilkunastoma miesiącami. Należy bardzo ostrożnie dobrać ten okres, ponieważ przez ten czas nasze pieniądze nie będą dla nas dostępne. Kolejnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę jest wysokość oprocentowania. Mogą być spore różnice między ofertami poszczególnych banków. W celu uzyskania pewności, że wybraliśmy najlepszy produkt należy skorzystać z serwisu oferującego porównanie lokat, który w intuicyjny sposób pozwoli nam uzyskać wszystkie potrzebne informacje takie jak: wysokość oprocentowania, sposób naliczania odsetek, okresy oszczędzania. Dzięki temu wybierzemy produkt idealny dla siebie.

Bardzo ważne jest uważne przestudiowanie szczegółów współpracy z bankiem. Niektóre firmy oferują wyższe oprocentowanie, ale pobierają duże opłaty za prowadzenie rachunku osobistego, który jest często wymagany przy zakładaniu lokaty. Inne banki mogą mieć gorsze dla nas warunki naliczania odsetek, na przykład nie miesięcznie ale raz na cały okres oszczędzenia – pełną ofertę lokat bankowych dostępnych obecnie na rynku znajdziesz na oprocentowanieofert.pl. Przy wyborze kilkunastomiesięcznego okresu może być to bardzo problematyczne. Warto jest także pamiętać podczas planowania odsetek o podatku belki, który jest pobierany od wszystkich odsetek.

Jak widzimy lokaty to bardzo dobrze narzędzie finansowe, które skutecznie pomoże nam oszczędzić pieniądze na czarną godzinę. Dzięki temu nie będą nam straszne kryzysy czy utrata pracy, ponieważ będziemy mogli żyć z oszczędności aż do czasu kiedy znajdziemy nową pracę. Założenie lokaty jest dziecinnie proste, więc nie ma żadnych wymówek, które mogłyby nam przeszkodzić w rozpoczęciu odkładania pieniędzy. Oszczędzanie powinno być obowiązkowym przedsięwzięciem dla każdego, kto troszczy się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*