Kredyt konsolidacyjny – sposób na wyjście z kryzysu finansowego

Kubki termiczne
Grudzień 12, 2013
Oprocentowanie lokat i ich znaczenie dla przyszłych zysków
Grudzień 12, 2013

Kredyt bankowy jest umową z bankiem, na mocy której bank przekazuje kredytobiorcy środki pieniężne na określony czas. Klient banku jest zobowiązany spłacić zaciągnięty dług w wyznaczonym terminie. Dzisiejsze czasy często stawiają nas w sytuacji, w której skorzystanie z usług instytucji bankowych okazuje się konieczne.

Kredyty bankowe dają możliwość zdobycia znacznej sumy gotówki w bardzo szybkim czasie, stanowią więc dużą pokusę dla osób, którym w danym momencie brakuje pieniędzy. Często na naszych barkach nosimy nie jedno zobowiązanie kredytowe, ale kilka. Pilnowanie wielu terminów spłat staje się z czasem kłopotliwe. Zaciągnięte pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, mieszkaniowe, konsumpcyjne mogą doprowadzić nas do kłopotów finansowych. W pewnym momencie suma rat wszystkich naszych kredytów stanie się przytłaczająca. W takiej sytuacji rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – definicja

Najlepsze możliwości konsolidacji zadłużenia polegają na scaleniu wszystkich naszych zobowiązań względem banków w jeden kredyt. Połączenie kilku pożyczek powoduje, że rata nowego zobowiązania kredytowego jest niższa niż suma naszych dotychczasowych płatności. Niewątpliwą zaletą zastosowania konsolidacji jest znaczne ograniczenie ryzyka pominięcia którejś z obecnie posiadanych rat. Ale konsolidacja kredytów ma także swoją jedną podstawową wadę – wzrost całkowitych kosztów kredytowych. Dzieje się tak dlatego, że obniżenie raty kredytu najczęściej występuje w wyniku wydłużenia okresu spłat.

Czy warto skorzystać z konsolidacji kredytów?

Nie powinniśmy obawiać się usług bankowych opartych na konsolidacji. Mogą być dobrym pomysłem na rozwiązania naszych finansowych problemów. Oferta bankowa w zakresie możliwości konsolidacyjnych jest bardzo szeroka. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, najlepiej zapoznać się z wieloma różnymi propozycjami i wybrać tę najodpowiedniejszą dla nas. Kredyt konsolidacyjny ma na celu zapewnić nam restrukturyzację zadłużenia, ale pamiętajmy, że choć nasza miesięczna rata wówczas znacznie się obniży, to wzrosną koszty kredytowe. Najważniejszym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z tego typu usługi jest właśnie obniżenie wysokości naszej comiesięcznej spłaty i dlatego warto pomyśleć o tym rozwiązaniu. Konsolidacji podlegają głównie kredyty krótkoterminowe i te, które zostały zawarte bez ustanowienia zabezpieczenia, tak więc te najdroższe. Często konsolidacja kredytów jest jedynym sposobem na wyjście z kłopotów finansowych.

Obecnie na rynku usług bankowych istnieje dużo rozwiązań, które mają za zadanie wesprzeć nas w prowadzeniu naszego budżetu. Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego może znacznie uprościć nasze codzienne życie i dlatego warto poświęcić czas na zapoznanie się z dostępną w tym zakresie ofertą banków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*