Lokata bankowa – zysk bez ryzyka?

Kwiaty
Modna hurtownia kwiatów
Luty 16, 2016
eleganckie koszule damskie
Koszula – nie tylko dla mężczyzn
Marzec 5, 2016

businessman saving money

Gromadzenie oszczędności na tzw. czarną godzinę, lub po prostu na niespodziewane wydatki czy wymarzony wakacyjny wyjazd jest bezsprzecznie dobrym pomysłem. Jednak zamiast zbierać pieniądze do przysłowiowej skarpety, warto zastanowić się jak dodatkowo powiększyć już zgromadzone środki.

Lokata – bezpieczny sposób na zysk

businessman saving money

businessman saving money

Nie od dziś wiadomo, że lokata bankowa to dobry sposób na pomnażanie oszczędności. Oczywiście ten sposób ich powiększania nie zainteresuje osób, które są nastawione na bardzo duże zyski. Jednak co, którzy chcą bezpiecznie zainwestować pieniądze powinni rozważyć zdeponowanie środków właśnie na lokacie.

Którą opcję wybrać?

Istnieją różne rodzaje lokat, jednak te najbardziej popularne to oczywiście krótko- i długoterminowe. Czym się różnią? Poza okresem trwania różnią się one przede wszystkim wysokością oprocentowania. Rzecz jasna lokata otwierana na dłużej powinna się wiązać ze stosunkowo wysokimi zyskami, bowiem w tej sytuacji banki powinny oferować atrakcyjne oprocentowanie. Często właśnie tak się dzieje, jednakże nie zawsze. Coraz częściej banki wymyślają najróżniejsze, często niezwykle interesujące promocje, aby zainteresować produktem nowych klientów. Zresztą zwykle te najbardziej atrakcyjne lokaty są dostępne wyłącznie dla nich, ponieważ celem banku jest zyskanie nowego klienta, a nie zadowolenie tego, który już ulokował w nim swoje pieniądze.

Zanim klient zdecyduje się na zdeponowanie swoich środków w banku z promocyjną ofertą, powinien dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami, które należy spełnić, by móc skorzystać z promocji. Dlaczego warto być tak przezornym? Ponieważ może okazać się, że konieczne jest na przykład założenie konta, za którego prowadzenie trzeba będzie płacić.

Ważną informacją na temat lokat jest też to, że przez okres jej trwania pieniądze są „zamrożone”. Nie można więc z nich korzystać nie tracąc przy tym zysków z oprocentowania. Jednakże dla osób chcących w ten sposób oszczędzać akurat ten fakt nie powinien być przeszkodą.

A może konto oszczędnościowe?

Dla osób, które nie chcą zamrażać swoich pieniędzy dobrym pomysłem wydaje się założenie właśnie konta oszczędnościowego. Przede wszystkim dlatego, że tutaj można korzystać ze swoich środków nie tracąc odsetek. Jednakże istnieje także minus takiego rozwiązania – w tym przypadku oprocentowanie jest sporo niższe niż w przypadku lokat bankowych.

Dowiedz się więcej na oszczednoscionline.pl/ranking-lokat – jeśli szukasz porad na temat bezpiecznego oszczędzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*