Jakie meble do sklepu spożywczego?

Fitness
Trener personalny
Marzec 23, 2016
Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa?
Marzec 29, 2016
Lada sklepowa

Choć założenie niewielkiego sklepiku może wydawać się zadaniem stosunkowo łatwym, w praktyce wiąże się z koniecznością zorganizowania wielu rzeczy, od wyboru lokalu zaczynając, przez jego urządzenie, a na zatowarowaniu kończąc. Szczególnie istotne wydaje się odpowiednie urządzenie sklepu, co wpływa nie tylko na funkcjonalność wnętrza, ale także na jego efektowny wygląd, a jak wiadomo w handlu odpowiednia ekspozycja towaru odgrywa podobną rolę jak sama cena produktów. Wyposażenie sklepów spożywczych najlepiej zacząć od kupna podstawowych mebli, czyli regałów przyściennych, a jeśli ma być to sklep samoobsługowy, regałów dwustronnych powszechnie nazywanych gondolami. Regały to podstawa wyposażenia każdego sklepowego wnętrza, niezależnie od tego, czy jest to mały sklepik z warzywami, czy duży hipermarket.

Kolejne elementy wyposażenia sklepu to lady sklepowe, które w przypadku małych sklepików odgrywają szczególnie ważną rolę, ponieważ odgradzają klientów od półek z towarem. Oczywiście same lady również mogą być wykorzystane do ekspozycji towaru, wystarczy dokupić odpowiednie szklane witryny lub nadstawki, dzięki czemu klient będzie widział towar, ale z drugiej strony nie będzie mógł po niego samodzielnie sięgnąć, co może ograniczyć pokusę kradzieży. Lady sklepowe mogą być również dobrym miejscem do przechowywania produktów o większych gabarytach, które normalnie zajmują dużą ilość miejsca na sklepowej półce.

Na wyposażenie sklepów spożywczych zwykle składają się także lodówki do przechowywania napojów czy produktów o krótkim terminie ważności tj. nabiał oraz mroźnie do przechowywania produktów mrożonych tj. lody i inne mrożone produkty spożywcze. Oczywiście każdy sklep wyposażony jest również w kasę z wagą oraz inne urządzenia elektroniczne, chociażby metkownice, czytniki kodów kreskowych czy terminale płatnicze. Współcześnie nawet niewielkie sklep powinien mieć możliwość dokonywania płatności przy pomocy kart płatniczych, dlatego nie warto zapominać o kupnie takiego urządzenia.

Współcześnie na wyposażenie sklepów wchodzą również różnego rodzaju urządzenia oświetlające, wykorzystywane do podświetlania sklepowych regałów i wybranych punktów we wnętrzu sklepu. Dodatkowe oświetlenie jest niezwykle pomocnym narzędziem, jeśli chodzi o efektowną ekspozycję towaru. Przydaje się zwłaszcza w tych miejscach, gdzie brakuje naturalnego światła, a także na działach z owocami i warzywami, dla podkreślenia ich naturalnych kolorów. Nie od dziś wiadomo, że towar ładnie podświetlony-wyeksponowany jest chętniej kupowany przez klientów, dlatego nigdy nie warto oszczędzać na dobrym doświetleniu wnętrza sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*