Prowadzisz sklep z częściami samochodowymi? Zobacz jak go zareklamować!

wentylatory dachowe
Wentylatory dachowe – sposób na zdrowie i bezpieczeństwo
Listopad 13, 2014
patelnie indukcyjne
Płyta indukcyjna a garnki
Listopad 14, 2014

Prowadzenie każdej działalności wiąże się z koniecznością reklamy. Nie ma innej możliwości, bez względu na to co się sprzedaje, czy są to na przykład ubrania, czy jakieś usługi czy na przykład części samochodowe. Załóżmy, że właśnie posiadasz sklep z częściami i ktoś potrzebuje progi do Opla Corsy – jak masz dać tej osobie znać, że może je nabyć właśnie u Ciebie? Jak masz w ogóle zwrócić uwagę klientów, czy może jest tak jak Ci się wydaje, że wszystko przychodzi samo i że klienci będą przychodzić z powodu tak zwanej poczty pantoflowej, bo sami będą się dowiadywali od innych? Zapewne w jakimś stopniu tak jest, ale jednak z działalnością tak specyficzną, bez względu na to czy potrzebne są progi do Opla Corsy czy inne części, trzeba po prostu działać, a nie liczyć na to, że wszystko stanie się samo.

Jak więc zareklamować takie miejsce, gdzie oferuje się progi do Opla Corsy, felgi, układy elektrycznej, koła, układy napędowe czy hamulcowe i wiele części zamiennych? Otóż opcji jest wiele, szczególnie biorąc pod uwagę obecne czasy, kiedy jak wiadomo dostęp do Internetu pozwala nam nie tylko wszystko szybko znaleźć ale i się zareklamować. Czy taka reklama jest jedna dobra jeśli oferujemy części samochodowe, chociażby w przypadku tych progów do Opla Corsy? Niestety nie zawsze, wiele zależy od kilku czynników, ale przede wszystkim o tego gdzie znajduje się nasz zakład i na jaką skale działamy, czy tylko w mieście lub wsi czy może na przykład ogólnokrajowo.

Jeśli klient z Polski szuka progów do Opla Corsy czy inne części mu niezbędne to zazwyczaj robi to w Internecie i znajdzie największe firmy oferują, jakie na przykład się pozycjonują czy dają inne reklamy internetowe. Jeśli macie zamiar tak działać, to przede wszystkim kłania się facebook, fora, portale no i oczywiście billboardy czy ulotki też się przydadzą, przynajmniej w swoim mieście. Oferowanie progów do Opla Corsy czy innych części nie jest proste, ale też nie jest niewykonalne, wystarczy spojrzeć na to ile takich firm jest i z reguły większość jakoś sobie radzi. Co jednak poleca się przede wszystkim? Jeśli działa się tylko lokalnie to lepiej ogłoszenia w lokalnych mediach, gazety i Internet, do tego oczywiście ulotki i billboardy w najbardziej newralgicznych miejscach. Facebook też nie zaszkodzi bo ludzie to po prostu lubią – strona internetowa i bycie online. Jeśli na województwo czy kraj to już poważniejsza sprawa, ale grunt to działać – Internet pomaga w każdym wypadku, a na pewno nie jest w stanie zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*