Stoły i krzesła czy lady i hokery?

plecak kostka
W świat z kostką na plecach
Czerwiec 5, 2018
szynka gotowana
Dlaczego warto jeść szynkę gotowaną?
Sierpień 28, 2018

Aranżacja lokalu gastronomicznego typu pub wymaga przemyślanego zagospodarowania zwykle niewielkiej, dostępnej przestrzeni użytkowej, tak by we wnętrzu lokalu pomieściła się możliwe duża liczba osób. Im więcej osób zmieści się w lokalu, tym na większe obroty może liczyć jego właściciel. Jednocześnie miejsca zaoferowane klientom muszą gwarantować im określony poziom komfortu, inaczej pójdą oni do innego lokalu, o lepszym standardzie wyposażenia. Dlatego urządzając lokal i wybierając meble do pubu, musisz zdecydować, czy pójść w klasykę i wybrać tradycyjne, wygodne stoły i krzesła, czy też maksymalizować ilość miejsc siedzących i wybrać lady z hokerami.

Co to są hokery?

To jedne z najbardziej typowych mebli barowych spotykanych w niemal każdym większym lokalu gastronomicznym wyposażonym w bar z długą ladą. Hokery to nic innego jak wysokie krzesła niekiedy wyposażone w obrotowe siedzisko. Siedzisko może być wyposażone w oparcie, dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu siedzenia lub być zupełnie płaskie, wtedy oszczędzamy miejsce i możemy przy barze ustawić większą liczbę takich krzeseł.

Kiedy klasyczne stoły i krzesła?

To tradycyjne rozwiązanie sprawdzi się w lokalach o nieco większej powierzchni użytkowej, przede wszystkim w miejscach o wnętrzu w kwadrat, w którym spokojnie możemy pomieścić dużą ilość stołów, pozostawiając miejsce na ciągi komunikacyjne, które zapewnią swobodę przemieszczania się klientom i obsłudze lokalu. Wybierając tradycyjne meble do pubu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim ich wytrzymałość konstrukcyjną, odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na zalanie (na wilgoć). Dlatego meble do pubu https://pubest.pl/pl/c/meble-do-pubu/37 rzadko są meblami tapicerowanymi, które trudno utrzymać w nienagannej czystości. Wybierając meble do tego typu lokalu, zdecydowanie lepiej postawić na stabilne, drewniane konstrukcje bez tapicerki. Ciekawym pomysłem mogą być długie ławy, które dostawia się do stołów. Dzięki tego typu rozwiązaniu można zaoszczędzić mnóstwo miejsca i zyskać kilka dodatkowych miejsc siedzących. Niestety odbędzie się to kosztem wygody klientów.

Kiedy lady i hokery?

Jeśli lokal ma mały metraż, a dodatkowo jest to miejsce nieustawne, długie i wąskie, najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w lady lub wysokie stoliki z małymi blatami, najlepiej na stałe przymocowane do podłoża (mniejsze ryzyko wywrotki), a także w wysokie krzesła barowe (hokery), które potrzebują zdecydowanie mniej miejsca od krzeseł tradycyjnych z oparciami. Wśród mebli do pubów znajdziesz wiele rodzajów hokerów, dzięki czemu istnieje możliwość uzyskania pewnych kompromisów – połączenia kwestii oszczędności miejsca z zapewnieniem klientom przynajmniej minimalnego komfortu siedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*