Izolacyjne materiały budowlane

twarz pielęgnacja
Pielęgnacja twarzy w czasie zimy – przyczyny wysychania oraz zapobieganie
Październik 29, 2012
Pozycjonowanie long-tail / pod „długi ogon” wyszukiwania
Październik 29, 2012

Każde mieszkanie w swoim projekcie ma kilka miejsc, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Materiały izolacyjne przydadzą się m.in. w instalacjach grzewczych, systemach hydraulicznych, elektryczne itd.

Zwłaszcza zabezpieczenie systemów ogrzewania jest ważne. Systemy grzewcze są bardzo urozmaicone – centralne ogrzewanie, płaszcze wodne w kominkach, ogrzewanie zewnętrzne itd. Pomimo tej różnorodności, we wszystkich punktach znajdujących się w bliskim sąsiedztwie instalacji koniecznie należy zastosować właściwe materiały. Nadmienić trzeba, że nie jest najważniejsz, czy są to miejsca produkowania ciepła (np. piece), czy jego dystrybucji (np. rury). Sąsiedztwo takich instalacji to zawsze podwyższona temperatura, płomienie itd.

Jakiego rodzaju materiały i w których miejscach nam się przydadzą, aby właściwie przygotować instalacje ogrzewania? Oferta materiałów jest bardzo bogate, bo konstruując dla przykładu komin może ich naliczyć kilkanaście – poczynając od podstawy czy ściany, które można zabezpieczyć specjalnymi płytami do kominków, przez zabudowanie ich przy użyciu odpowiednich cegieł szamotowych (ceramicznych), klejów, ognioodpornych gładzi, tynków itd., po zabezpieczenie wentylacji (tutaj oprócz temperatury będzie istotna szczelność przewodu odprowadzającego dym i spaliny – zwłaszcza niebezpieczny dla człowieka czas).

Nie licząc kominków mamy w gospodarstwach domowych także kotły centralnego ogrzewania, a także piece, które mogą być wykorzystane w zbliżony sposób. Dla kotłów centralnego ogrzewania potrzebne będą takie produkty jak chociażby farba ognioodporna. W przypadku piecy kaflowych zdecydowanie wykorzystamy wszelkiego rodzaju materiały zduńskie – np. cegłę ceramiczną, kleje żaroodporne itd.

W pozostałych miejscach narażonych na oddziaływanie ciepła przydać się mogą nieco prostsze materiały izolacyjne, jak choćby maty izolacyjne albo papier ceramiczny. Zwłaszcza ten drugi charakteryzuje się lekkością, elastycznością, a przy tym idealną odpornością na oddziaływanie ciepła, ale także i ognia.

Materiały wysokotemperaturowe sprzedawane są w sklepach – tak w stacjonarnych hurtowniach materiałów budowlanych, ale również w sklepach internetowych. Należy pamiętać, aby wybierać przede wszystkim materiały wysokiej jakości, ponieważ one decydować będą o jakości naszego życia przez lata. Warto rozeznać się na rynku tego rodzaju materiałów, aby postawić na sprawdzone rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*