Na co zwrócić uwagę podczas budowy domu – projekt?

zdjęcie auta na wyświetlaczu tableta
Tablet – mobilny komputer z dotykowym wyświetlaczem
Październik 18, 2012
parking
Głupi płaci dwa razy
Październik 18, 2012

Jeżeli budujesz nowy dom dla swojej rodziny musisz wziąć wiele rzeczy pod uwagę w fazie jego projektowania. Dlaczego? Ponieważ pozwoli Ci to na zaoszczędzeniu wielu pieniędzy oraz czasu, który musiałbyś poświęcić na przebudowę. Budując dom trzeba zwracać na bardzo wiele szczegółów. Należy myśleć przyszłościowo o tym co może być przydatne lub o instalacji rzeczy, które można wykorzystać do wielu zastosowań. Inwestycja oraz wczesne przemyślenia pozwolą na to by projekt domu był przyszłościowym miejscem w którym planujemy spędzić dość sporą część życia.

Sprawy elektryczne

Elektryka jest bardzo istotnym elementem o który w pierwszej kolejności należy zadbać. Instalacje te zazwyczaj wykonywane są w ścianie, dzięki czemu każda przeróbka już w trakcie mieszkania w domu, wiąże się z wierceniem dziur w ścianach. Każde takie działanie musi być z kolei zakończone ponownym remontem pokoju lub jego części. Zazwyczaj błędami, które popełniają ludzie już w fazie projektu są:

  • Brak przewidzenia skrętki w projekcie.
  • Zbyt mała ilość gniazdek w pokojach, a także ich złe rozmieszczenie.
  • Brak odpowiednio przemyślanej instalacji elektrycznej na zewnątrz.

Problemy te pojawiają się u 80% ludzi, którzy postanowili podjąć się badaniu, które zostało przeprowadzone w dniu: 05.05.2012 roku.
Skrętka jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż za jej pomocą po domu można puścić dowolne medium tj. telewizja, monitoring, telefon, czujniki ruchu i wiele wiele innych. Dzięki  czemu nie trzeba puszczać nowych kabli, które specjalnie przeznaczone są dla danego produktu, wystarczy jeden, a uniwersalny i dobrej jakości.

Dobór materiałów

Jednym z kolejnych elementów na które należy zwrócić uwagę są materiały oraz ich jakość. Najważniejszym elementem w domu jest dach, gdzie okna dachowe oraz blachodachówka muszą być bardzo dobrej jakości. Jako, że okna oraz blachodachówka to elementy, które są wymienia co kilkadziesiąt lat, więc należy dobrać dobrze jakościowo produkt, który będzie w pełni służył przez te lata. Większość badanych ludzi stara się właśnie zaoszczędzić na tego typu elementach domu, a następnie po kilku latach bardzo tego żałują, niestety po wybudowaniu domu jest już za późno. Zmiana dachu oraz wymiana okien to bardzo duże koszta, a ponadto wymiana tych elementów na nowe wiążę się z remontem w środku.

Powyżej zaprezentowaliśmy jedynie kilka z najważniejszych błędów, które są najczęściej popełniane. Pamiętaj, by w czasie tworzenia projektu dla naszego nowego domu, koniecznie

d2b
d2b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*