Różne rodzaje foteli kosmetycznych

huawei p9 lite
Jaki telefon do firmy?
Marzec 12, 2018
pierwsze urodziny dziewczynki
Jak przygotować pierwsze urodziny dziewczynki?
Marzec 12, 2018
fotel kosmetyczny

Współczesne salony piękności oferują swoim klientkom szerokie spektrum usług, dlatego ich wyposażenie powinno być dostosowane do zakresu świadczonych zabiegów. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że jednym z tych elementów, bez jakiego nie mógłby istnieć żaden gabinet, jest oczywiście fotel kosmetyczny. Producenci oferują w tym zakresie bogaty wybór produktów, dopasowany do oczekiwań właściciela, jak również jego możliwości finansowych.

Czym się kierować?

Fotele kosmetyczne należy dobierać do wielkości, rodzaju świadczonych usług oraz zasobności portfela. Mniejsze gabarytowo produkty, wyposażone w ręczną możliwość sterowania kątem oparcia czy wysokością fotela są dedykowane obiektom, w których asortyment zabiegów kosmetycznych jest bardzo zróżnicowany. Z kolei modele hydrauliczne czy elektryczne tworzone są z myślą o salonach specjalizujących się w konkretnej dziedzinie, łączącej w sobie zabiegi kosmetyczne, SPA czy masaże. Niektóre modele wzbogacone dodatkowo o podnóżki czy dodatkowe taborety przeznaczone dla zwiększenia wygody osobie wykonującej zabieg.

Manualne, a może elektryczne?

Poszczególne fotele kosmetyczne różnią się nie tylko wyglądem, ale również wielkością i parametrami decydującymi o funkcjonalności użytkowania. W małych powierzchniowo gabinetach mile widziane są modele wyposażone w funkcję rozkładania, dzięki czemu bardziej obrazują potrzeby i oczekiwania klientów. Polecane są zatem łóżka manualne lub hydrauliczne o stabilnej i solidnej konstrukcji, niejednokrotnie doposażonej w praktyczne półki czy organizery na podręczne akcesoria. Elektryczne fotele kosmetyczne są większe, a co za tym idzie – zajmują więcej miejsca, nawet gdy będą złożone. Nie stanowią zatem najlepszej propozycji do małych gabinetów, jednak ich największym atutem jest niekwestionowana wygoda dla klienta.

Funkcjonalność – podstawowym wyznacznikiem

W wielu salonach piękności można spotkać fotele kosmetyczne, które z racji swoich uniwersalnych parametrów, świetnie nadają się do wykonywania wielu rozmaitych zabiegów. Część z nich posiada regulowany zagłówek umożliwiający przeprowadzenie odprężających zabiegów na twarz, podczas gdy podnóżki o ruchomej wysokości okazują się niezwykle przydatne podczas pedicure. Niektóre modele łóżek hydraulicznych umożliwiają pełne rozłożenie, dzięki czemu w jednej chwili przeistaczają się w sprzęt pozwalający na wykonanie masażu. Dokonując ostatecznego wyboru, należy mieć na uwadze zarówno komfort klienta, ale również kosmetyczki, która niejednokrotnie spędzając długie godziny na świadczeniu rozmaitych usług, mając nieodpowiednio wyposażone miejsce pracy, może źle wykonywać oferowane zabiegi.

Artykuł zainspirowany został fotelami kosmetycznymi dostępnymi na stronie http://www.ebeauty.com.pl/154-fotele-kosmetyczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*