Zastrzyk energii z młodego jęczmienia

Bilety 24 to dobra baza pomysłów na prezent
Bilety na prezent
Grudzień 9, 2015
angielski dla dzieci warszawa
Angielski językiem przyszłości
Grudzień 17, 2015
Młody jęczmień

Moda na młody jęczmień zatacza coraz szersze kręgi. O wielkiej skuteczności i fenomenalnych właściwościach produktu przekonują gwiazdy kina, dietetycy czy miłośnicy zdrowej żywności. Coraz częściej również w polskich mediach pojawiają się informacje o dobroczynnym działaniu tej przecież powszechnie znanej rośliny. Czy jednak rzeczywiście jest to produkt tak bardzo skuteczny? Czy zawiera on tyle substancji odżywczych, witamin i minerałów, że może wpływać na nasz stan psychofizyczny?

Młody jęczmień sprzedawany jest w formie sproszkowanej i jako taki z pewnością zawiera olbrzymie ilości błonnika, który wspomaga naturalne procesy trawienne zachodzące wewnątrz naszego przewodu pokarmowego. W tym sensie może być postrzegany jako produktów pomagający uregulować pracę naszych jelit, a także jako produkt, który pomaga pozbyć się z organizmu nagromadzonych w jego wnętrzu toksyn. Możemy być również pewni, że w młodym jęczmieniu znajdziemy dużą dawkę chlorofilu, czyli charakterystycznej substancji roślinnej, która odpowiada za zielony kolor liści. Według wielu opinii spożywanie tego typu substancji w formie odpowiednio przetworzonej, wspomaga pracę wielu układów naszego organizmu, w tym układu krążenia oraz układu oddechowego. Co prawda nie ma potwierdzonych danych na temat takich właściwości młodego jęczmienia, ale według opinii wielu osób, które stosują tę roślinę w swojej codziennej diecie, z pewnością wpływa ona na poprawę wyglądu zewnętrznego, odmłodzenie skóry człowieka. Za tę właściwość nie odpowiada jednak sam chlorofil, a raczej przeciwutleniacze, które również znajdziemy w wykazie substancji, jakie młody jęczmień zawiera w swoim składzie.

Ze względu na dużą zawartość błonnika oraz aktywnych enzymów trawiennych, stosowanie młodego jęczmienia polecane jest wszystkim osobom, które starają się odchudzić, albo zmuszone są do stosowania diety ze względów czysto zdrowotnych. Substancje zawarte w tej roślinie pomogą uregulować i zwiększyć efektywność działania naszych jelit, co z kolei przełoży się na przyspieszenie trawienia. Dobre trawienie to podstawa każdej skutecznej diety odchudzającej, a zatem wprowadzenie do codziennego menu zielonego proszku z jęczmienia, może nam pomóc w uzyskaniu lepszego efektu podczas odchudzania.

Preparaty z młodego jęczmienia można kupić w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie ze zdrową żywnością, a coraz częściej także w klasycznych sklepach spożywczych, podczas specjalnych akcji promocyjnych lub w wyznaczonych działach z żywnością BIO lub EKO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*