Bateria do wanny, umywalki i prysznica

Piękno skórzanej biżuterii
Październik 31, 2017
kosmetyki embryolisse
Embryolisse – marka kosmetyków dla najbardziej wymagających
Listopad 24, 2017
prysznic

Dla wielu inwestorów najważniejszy jest wygląd baterii, ponieważ to właśnie design rzuca się w oczy i wpływa na wystrój wnętrza. Jednak wygląd nie może być jedynym kryterium wyboru – musimy zwracać również uwagę na rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalność.

Różne potrzeby

Każda bateria ma jedno podstawowe zadanie – podawanie wody o wybranej temperaturze i ciśnieniu. Każda z nich wykonuje to zadanie nieco inaczej, stąd konieczność przyjrzenia się różnym modelom z bliska.

Wanna

Bateria używana w wannie musi pogodzić w sobie dwie funkcje – oszczędność i komfort użytkowania. Oczekujemy od niej, że szybko napełni wannę i pozwoli na przyjemną relaksującą kąpiel, a w przypadku szybkiego prysznica ograniczy zużycie wody. Wybierając rodzaj armatury musimy zatem zwrócić uwagę na słuchawkę – powinna być wyposażona w specjalny ogranicznik przepływu wody. Takie ograniczniki mają baterie Kohlman, dzięki którym mamy pewność, że zużycie wody nie przekroczy około dziesięciu litrów na minutę.

Najwyższy komfort

Najwygodniejsze dla użytkownika są baterie wyposażone w termostat. Jest to element, który steruje dopływem wody i błyskawicznie reaguje na zmianę temperatury oraz ciśnienia. Jest to zdecydowanie najwygodniejszy model baterii na rynku. Takie termostaty posiadają baterie Kohlman, w których wystarczy tylko ustawić odpowiednią temperaturę, a następnie odkręcić wodę przy pomocy drugiego uchwytu. To wszystko, co musimy wykonać, aby napełnić wannę wodą o odpowiedniej temperaturze. Trzeba też pamiętać, że tak nowoczesne baterie są droższe od klasycznych, jednak inwestorzy, którzy stawiają przede wszystkim na wygodę, z pewnością będą z nich zadowoleni.

Prysznic

bateria do umywalkiTutaj również sprawdzi się bateria prysznicowa – potwierdzą to wszyscy, którzy mieli nie raz do czynienia z nagłymi zmianami temperatury w trakcie mycia (bo inny domownik spuścił wodę w toalecie lub zaczął zmywać naczynia). Bateria Kohlman z termostatem pozwoli uniknąć takich niespodzianek, ponieważ bateria sama wyreguluje temperaturę. Najlepsze są modele jednouchwytowe, które są łatwe w obsłudze, a przy tym tańsze od modeli o podwójnym uchwycie.

Umywalka

Bateria umywalkowa jest najczęściej używaną baterią w domu. Licząc, że w domu mieszkają cztery osoby, uzyskujemy około czterdziestu uruchomień baterii w ciągu dnia. Mnożąc to przez wszystkie dni w roku, otrzymamy aż 15 tysięcy uruchomień. W takim układzie musimy wybierać takie modele, które pozwolą maksymalnie zaoszczędzić wodę. Dobrym wyborem będą baterie Kohlman z jednym uchwytem, który ułatwia ustawienie temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*