Dywany dla dzieci

Jak bezpiecznie korzystać z trampoliny?
Marzec 26, 2015
kombinezon rajdowy
Specjalistyczne kombinezony rajdowe dla każdego
Marzec 27, 2015

Wielu rodziców w pokoju dziecięcym kładzie wykładziny, jako że mogą one być tańsze oraz praktyczniejsze. Poniekąd jest to prawda, ale trzeba mieć na uwadze, że w razie remontu to właśnie wykładzina sprawia sporo problemu. Z tego powodu można dobrze wybrać dywany do pokoju dziecięcego, które nie tylko będą funkcjonalne, ale również przypasują dziecku. Dzisiejszy, bardzo szeroki wybór tych produktów pozwala na stworzenie nowego miejsca do zabaw czy ciekawej aranżacji z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa dla dziecka.

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy niezbędny jest duży dywan na cały pokój. Coraz więcej dzieci choruje z powodu alergii na kurz, jednak lekarze ostrzegają, że żadnym rozwiązaniem nie jest usunięcie wszelkich dywanów z mieszkania – może to tylko pogorszyć stan dziecka, które nie będzie miało kontaktu z alergenami, co spowoduje pogłębienie się choroby. Z tego powodu warto zainwestować w nakrycie na podłogę tylko w tych miejscach, które faktycznie tego potrzebują, np. przy łóżku, gdzie dziecko może stawać gołymi stopami.

Kolejną sprawą jest wybranie takiego materiału, który łatwo się czyści. Choć z pewnością miękki dywan z długim włosem jest ciekawym i atrakcyjnym rozwiązaniem, dodatkowo przyjaznym dla stóp dziecka, to jednak jest również trudny do wyczyszczenia w przypadku zalania, gorszy do odkurzenia oraz może mieć w sobie wiele roztoczy kurzu. Z tego powodu warto zainwestować raczej w dywan z włosem krótkim i miękkim, dzięki czemu nadal będzie on przyjemny dla gołych stóp, a jednocześnie stanie się również dość funkcjonalny.

Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie takiego dywanu, który przyniesie dziecku sporo radości. Bez problemu można obecnie znaleźć produkty sprzedawane zarówno jako gotowe, jak również wydawane na metry, które mają specjalny nadruk. Większość z nich przypomina po prostu drogi i całe miasto widziane z lotu ptaka – takie dywany nie tylko sprawiają, że dziecko rozwija wyobraźnię, ale również dają zajęcie na długie godziny. Pozwalają one na zabawę indywidualną czy z przyjaciółmi albo rodzicami. Innym rozwiązaniem jest również zakup dywanów, które mają nadruki inspirowane ulubionymi bajkami dziecka – trzeba mieć jednak na uwadze, że taki produkt z czasem trzeba będzie wymienić, gdy dziecku zmieni się gust i nieco podrośnie.

Ostatnia sprawa dotyczy bezpieczeństwa – dywany często są przystosowane tak, aby nie niszczyć podłóg, co sprawia, że są dość śliskie. Dziecko może w ten sposób przewrócić się, poślizgnąć – z tego powodu warto zainwestować w specjalne gumowane podkładki pod dywan, które zapewniają bezpieczeństwo jego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*