Rodzaje dozowników do mydła

kenzo homme
Kenzo Homme – zapach prawdziwego mężczyzny
Grudzień 31, 2014
biustonosz push up
Biustonosze push up – jak dobrać właściwy rozmiar?
Styczeń 2, 2015
dozowniki do mydła

O higienę staramy się dbać niezależnie od tego, czy jesteśmy u siebie w domu, u gości, czy też może w miejscu, które oferuje noclegi albo w restauracji. We wszystkich tych miejscach istotna jest dla nas ochrona przed zarazkami, które mogą czyhać na każdej klamce, której dotkniemy, czy na pieniądzach, którymi płacimy za produkty i usługi. Nic więc dziwnego, że oczekujemy, aby w miejscach publicznych było mydło pozwalające na umycie rąk. O ile jednak w domu możemy mieć mydło w kostce, to w miejscach publicznych konieczne są odpowiednie dozowniki do mydła.

W zaciszu domowym wiele osób nadal decyduje się na korzystanie z rozmaitych form mydła w kostce, od tych tradycyjnych do kupienia w sklepach, aż po mydło luksusowe, o nietypowych zapachach, formach czy stworzone ręcznie z ekologicznych produktów. Trzeba mieć jednak na uwadze, że dotykane przez wiele osób, robi się o wiele mniej higieniczne. Z tego powodu nawet w domach pojawiają się dozowniki do mydła, oczywiście takie dostosowane do użytku domowego. Są to zwykle niewielkie urządzenia z pompką, zarówno takie dopasowane do wyglądu łazienki i wypełniane odpowiednimi mydłami przy okazji, jak również gotowe dozowniki firmowe z mydłem w środku.

W restauracjach czy wszędzie, gdzie spożywamy posiłki, konieczna jest obecność odpowiedniego mydła, które pozwoli na umycie rąk przed jedzeniem czy po skorzystaniu z toalety. Tutaj chyba różnorodność dozowników do mydła jest największa, bo i najwięcej się oczekuje. Przede wszystkim, dozowniki mogą być wykonane z różnych materiałów, od plastiku aż po metal, dlatego też trzeba się dobrze zastanowić przed zakupem. W opcji plastikowej dozownik może być mniej trwały, aczkolwiek na pewno będzie tańszy i nawet w razie uszkodzenia będzie go łatwiej wymienić. Dozowniki metalowe są nieco trudniejsze w utrzymaniu czystości, ale trwalsze, choć trzeba dbać o ich mechanizm. Niemniej jednak takie dozowniki do mydła wyglądają elegancko w każdym lokalu, i to jest chyba najczęstszy powód, dla którego są wybierane.

Niemniej ważne – a może nawet ważniejsze – są mechanizmy, które prowadzą do wydzielania mydła. Większość dozowników do mydła ma zwyczajny przycisk, który należy nacisnąć tą samą dłonią, aby wyleciało na nią mydło. Choć jest to sposób szybki i chyba najtańsza opcja, to jednak trzeba mieć na uwadze, że nie jest to higieniczne – tego samego przycisku dotyka wiele osób. jeśli stawiamy więc przede wszystkim na higienę klientów, najlepiej będzie wybrać dozowniki do mydła z automatycznym wydzielaniem płynu na podstawie działania fotokomórki, albo nieco tańsze dozowniki łokciowe, w których przycisk naciskamy jest łokciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*