Spotkanie ze sztuką współczesną

olejek do włosów zniszczonych
Odżywka do włosów – dla każdego?
Kwiecień 24, 2018
aparaty pantomograficzne
Sprzęt dentystyczny – narzędzia pracy każdego lekarza stomatologa
Maj 9, 2018
obrazy tradycyjne w salonie

Nie musisz wydawać fortuny na muzealne dzieła sztuki, aby móc cieszyć się kunsztem artystów w zaciszu własnego domu. Nie mówimy tutaj o wieszaniu na ścianach oryginalnych obrazów Picassa, czy ustawianiu w salonie rzeźb Fidiasza, ale o zwróceniu się ku współcześnie tworzącym malarzom, rzeźbiarzom i twórcom każdego innego nieśmiertelnego piękna.

Malarstwo i grafika

maki uwiecznione na obrazieŚciany bez dekoracji wyglądają pusto, są pozbawione tej przytulności jaką potrafi nadać pomieszczeniu nawet jeden obraz. Nic więc dziwnego, że ludzie już od dawien ozdabiali ściany swoich domów, a artyści tworzący na płótnach i papierze byli najbardziej rozchwytywani. Ich popularność ani trochę nie osłabła, ale obecnie owoce ich kreatywności są łatwiej dostępne. Współcześni artyści (https://www.gallerystore.pl/artysci/) sięgają po różne narzędzia w celu ukazania światu zakamarków swej wyobraźni. Dlatego oprócz ołówków, węgla, pędzli i farb natrafimy również na drukowane grafiki przedstawiające ilustracje lub błyskotliwe cytaty. Przy tak ogromnym wyborze z łatwością dopasujemy ozdoby do każdego wnętrza – od tych urządzonych w tradycyjnym stylu i lubiących towarzystwo antyków, po te całkiem ekscentryczne i zaskakujące.

Rzeźba

Dzieła tworzone w tej dziedzinie sztuki wcale nie muszą być tylko potężnymi posągami, ani płaskorzeźbami przedstawiającymi żywoty świętych. Artyści wykonują swoje dzieła we wszystkich rozmiarach, więc rzeźby mogą być niewielkie, a przy tym równie bogate w detale, zachwycające i misternie wykonane co ich monumentalne wersje.

Wykorzystywane w rzeźbie kamienie często mogą być zbyt zimne, aby dzięki nim podkreślić przytulność wnętrza. Warto więc zwrócić się w stronę drewna, którego obecność ociepli każdy pokój. Może ono przyjmować zarówno wymyślne formy, jak i zachowywać surowe piękno drzew.

Fotografia

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, artyści mają prawie nieskończone możliwości wyrażania siebie poprzez sztukę. Najpopularniejszym sposobem jest oczywiście fotografia i chociaż najwięcej osób prezentuje swoje zdjęcia na popularnych portalach internetowych, to ci odważniejsi decydują się je wystawić na sprzedaż w tradycyjnej formie.

Fotografia artystyczna może przybierać wiele postaci – w sklepach znajdziemy zdjęcia nietknięte komputerowymi programami, jak i te będące fantazyjnymi manipulacjami artystów. Czarno-białe, kolorowe, z pomysłowo ponakładanymi filtrami. A to wszystko ujęte w pojedyncze ramy, albo ułożone w kolaże, które szczególnie interesująco zaprezentują się powieszone w centralnym miejscu wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*