Typy kabin prysznicowych Radaway

buty z hurtowni
Sezonowy szał na kolory
Kwiecień 4, 2017
czy szczepić dziecko na ospę
Czy szczepić dziecko na ospę – o wątpliwościach wielu rodziców…
Kwiecień 10, 2017
kabina prysznicowa

Planując remonty, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z kabin prysznicowych przystosowanych zamiast klasycznego montowania wanny. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również niezwykle oszczędne, jeśli chodzi o ilość zużywanej wody. Wiele osób preferuje kabiny prysznicowe jako wygodniejsze i zdatniejsze do szybkiego, współczesnego życia.

Niemniej jednak kabina powinna być odpowiednio dobrana, zaś – by zapewnić jej wytrzymałość oraz dobrą kondycję przez co najmniej kilkanaście lat – musi pochodzić ze znanej marki. Sprawdzony producent sprawia, że kabina ma dłuższą gwarancję, wykonana jest z dobrej jakości materiałów czy funkcjonalna w użytkowaniu. Każdy zainteresowany markowymi kabinami powinien zwrócić uwagę na kabiny prysznicowe marki Radaway.

Kabiny klasyczne z brodzikami

kabina prysznicowa Radaway

kabina prysznicowa prostokątna Radaway, źródło: Fajnalazienka.com

Najbardziej standardowym rozwiązaniem w przypadku kabin prysznicowych marki Radaway są rzecz jasna kabiny osadzone na odpowiednio dopasowanym rozmiarem brodziku. Brodziki takie mogą być zarówno kwadratowe, jak i prostokątne, zaokrąglone czy narożne z kątami ostrymi – w zasadzie wszystko zależy od tego, czego konkretnie potrzebujemy we wnętrzu naszej łazienki. Urozmaicone są również głębokości samych brodzików, dzięki czemu możemy dobierać je swobodnie do swoich oczekiwań estetycznych oraz praktycznych, aczkolwiek marka Radaway stawia raczej na nowoczesne rozwiązania promujące brodziki o niskich krawędziach – takie przeważają w ofercie, choć nie brakuje również brodzików wysokich, dodatkowo z miejscem do siadania. W przypadku brodzików kabiny prysznicowe marki Radaway zawsze dostosowane są kształtem do podstawy, więc nie mamy zbyt wielu możliwości wyboru, jeśli chodzi o ich formę. Mogą mieć drzwi rozsuwane albo otwierane do zewnątrz.

Kabiny bez brodzików

Nowoczesnym rozwiązaniem stosowanym zarówno w łazienkach prywatnych, jak i np. w hotelach są kabiny prysznicowe dostosowane do montażu bez brodzików. W takim przypadku stosuje się specjalny system zabudowany, najczęściej dostępny we wnękach, dzięki czemu podłoga w naturalny sposób ograniczona jest z trzech stron. Jednocześnie takie same kabiny prysznicowe marki Radaway mogą być z powodzeniem stosowane również tam, gdzie nie mamy wnęki – wówczas niezbędne jest rozbudowanie podłogi o specjalne panele obniżające nieco poziom płytek w miejscu, gdzie będzie gromadziła się woda. Tego rodzaju kabiny zwykle mają drzwi otwierane do wewnątrz albo na zewnątrz, ale znaleźć można również modele z drzwiami przesuwnymi. Zwykle zapewniają wewnątrz o wiele więcej przestrzeni aniżeli w klasycznych kabinach brodzikowych, a można je również rozbudować do sporych rozmiarów i dobrać na zamówienie. Ciekawą opcją oszczędzającą miejsce są również kabiny z drzwiami składanymi, które sprawiają, że ten model rozwiązań sprawdza się również w niewielkich łazienkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*