Jak przygotować pierwsze urodziny dziewczynki?

fotel kosmetyczny
Różne rodzaje foteli kosmetycznych
Marzec 12, 2018
na lotnisku
Jaką torbę podróżną wybrać?
Marzec 14, 2018
pierwsze urodziny dziewczynki

Pierwsze urodziny są czasem bardzo symbolicznym – wiele rodzin traktuje je jako wydarzenie niezwykle istotne, organizując dziecku przyjęcie, na które zapraszani są członkowie rodziny oraz znajomi. Warto wiedzieć, jakie dekoracje na roczek dziewczynki sprawdzą się najlepiej w przystrojeniu mieszkania, ale również, jak przygotować się na tego rodzaju imprezę.

Wydawać by się mogło, że roczne dziecko niekoniecznie zapamięta cokolwiek ze swoich pierwszych urodzin – i zapewne jest w tym sporo prawdy. Niemniej jednak rodzice na pewno będą chcieli zrobić zdjęcia, które potem wywołają sobie jako pamiątkę dziadkowie. Z tego powodu warto zadbać, aby jedzenie czy dekoracje na roczek dziewczynki były do siebie dopasowane i spójne.

Na początek – zaproszenia

dekoracje na roczek dziewczynkiZanim jeszcze zaczniemy na dobre dobierać najciekawsze spośród dekoracji na roczek dziewczynki, warto, abyśmy wybrali zaproszenia. To istotne, jeśli chcemy, aby nawiązywały one ostatecznie do klimatu samej imprezy. Warto zatem wybrać takie zaproszenie, które będzie kolorystycznie, ale również subtelnymi motywami – np. postaciami bajkowymi, balonikami czy kwiatkami – nawiązywać do tego, jak potem przygotujemy całą imprezę. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne zaproszenia przeznaczone tylko dla dziadków czy chrzestnych, ale również te bileciki, które pozwalają na przyklejenie zdjęcia dziecka.

Balony to podstawa

Przechodząc do dekoracji na roczek dziewczynki oraz ozdobienia samego stołu, dochodzimy do tematu balonów. Oczywiście, są one ważnym elementem każdego dziecięcego przyjęcia. Możemy wybrać po prostu różowe czy w kolorze związanym z imprezą urodzinową, zwłaszcza w przypadku, gdy maja one napis informujący o pierwszych urodzinach. Alternatywą są specjalne, foliowe balony, które mają kształt cyfry 1. Warto napełnić je wszystkie helem, aby unosiły się w powietrzu, zapewniając dzieciom dodatkową zabawę. Do nich dopasować możemy np. girlandy i banery z napisami urodzinowymi.

Co jeszcze?

To nie wszystkie dekoracje na roczek dziewczynki, spośród których możemy wybierać akcesoria na przyjęcie swojego dziecka. Jeśli zaproszone będą inne dzieci, to dobrym wyborem będą np. specjalne, bezpieczne sztućce, które dziecko może potem zabrać ze sobą. Do nich dopasować możemy jednorazowe talerzyki, które zaoszczędzą nam sprzątania. Sprawdzą się również korony dla dekoracji, zwłaszcza solenizantki. W razie, gdy mamy sporo przygotowanego ciasta, możemy zainwestować w specjalne, tekturowe opakowania, w których każdemu z gości na pożegnanie wręczymy np. kawałek tortu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*