Śpiewnik gitarowy dla początkujących

Nosidełko na pieszą wędrówkę – jakie wybrać?
Listopad 18, 2014
lampy Vibia
Finezyjne lampy od Vibia.
Listopad 20, 2014
śpiewnik gitarowy

Niewątpliwie cieszyć może fakt, iż coraz większą popularnością wśród młodzieży cieszą się instrumenty muzyczne, do których zaliczyć można między innymi gitary, które występują w kilku rodzajach. Naukę gry na gitarze można rozpocząć będąc posiadaczem gitary klasycznej, gitary akustycznej, jak i gitary elektrycznej. Nie ma większych przeszkód, których nie udałoby nam się przeskoczyć, gdy będziemy mocno zaangażowani i zainteresowani nauką, która będzie wymagała naprawdę ciężkiej pracy. Bardzo pomocny może okazać się śpiewnik gitarowy, choć od razu warto zaznaczyć, iż nie możemy spodziewać się wymiernych efektów naszej pracy zaledwie po kilku tygodniach nauki. Trudno w jednej chwili wyłonić najlepszą metodę, która pozwoli szybko zdobyć umiejętności gry na gitarze. W Internecie mamy szansę znaleźć liczne śpiewniki gitarowe, aczkolwiek tylko nieliczne mogą pochwalić się bardzo wysoką jakością. Ciekawym pomysłem wydaje się przejrzenie najpopularniejszego serwisu z materiałami wideo, czyli YouTube. Wiele osób publikuje tam własne śpiewniki, które polegają na nagraniu piosenki przez kamerę, a początkujący gitarzyści mogą obejrzeć, jakie ruchy należy wykonywać w konkretnym momencie.

Do błędów początkujących gitarzystów zaliczyć należy między innymi rzucanie się od razu na zbyt głęboką wodę. Zakup nawet najlepszej jakości sprzętu nie zastąpi nam faktycznych umiejętności, jakie możemy zdobyć tylko i wyłącznie dzięki długotrwałej praktyce. Każdy śpiewnik gitarowy uwzględnia zarówno łatwiejsze, jak i trudniejsze do zagrania utwory. Początkowo naszym priorytetem powinno być odpowiednio czyste brzmienie, a dopiero w przyszłości będziemy mogli zadbać o to, aby szybkość jego grania nas satysfakcjonowała. Podchodząc bardzo krytycznie do swoich postępów łatwo zrezygnować z dalszego kształcenia swoich umiejętności, co z całą pewnością nie jest dobrym pomysłem. Z całą pewnością możemy poradzić się bardziej doświadczonych kolegów, m.in. na forach dyskusyjnych, gdy interesują nas sprawdzone śpiewniki gitarowe.

Dobrą praktyką jest słuchanie piosenek i wsłuchiwanie się w gitarę, której rytm możemy wystukiwać choćby klaszcząc w dłonie. Śpiewnik gitarowy może zaproponować nam podjęcie próby zagrania jednego z wielu utworów dostępnych w bazie, który niekoniecznie może być odpowiedni do poziomu umiejętności, jakim obecnie możemy się pochwalić. Odwiedzając śpiewniki gitarowe możemy znaleźć także piosenki w obcych językach, tj. angielski, francuski czy niemiecki, a dobra znajomość jednego lub kilku z nich może dawać nam większe możliwości.

1 Komentarz

  1. Damian pisze:

    Gitara to świetny instrument. A mając taki śpiewnik i znając podstawowe akordy można pograć w gronie przyjaciół 🙂
    Kiedyś sam się tego uczyłem, a teraz sam uczę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*