Warsztaty Lego dla dzieci

Kanban
W poszukiwaniu wydajnych systemów sterowania produkcją
Kwiecień 21, 2017
konferencja Lean
Poznaj program XVII Konferencji Lean Management
Maj 15, 2017
warsztaty lego

Jeszcze na końcu ubiegłego stulecia robotyka była dziedziną nauki tylko dla wybranych osób, ale warsztaty Lego zrewolucjonizowały naukę konstruowania robotów. A więc, dzisiaj roboty mogą konstruować nie tylko specjaliści z doskonałą wiedzą z matematyki, elektroniki oraz programowania, ale także amatorzy i dzieci.

Cele warsztatów z robotyki dla dzieci

Warsztaty Lego to zajęcia edukacyjne odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Najważniejszym celem takich lekcji jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat konstruowania robotów. Oznacza to, że dzieci będą przyswajać materiał z takich dziedzin nauki, jak elektronika, informatyka oraz matematyka. Oczywiście, trzeba podkreślić fakt, że na zajęciach z robotyki największą uwagę poświęca się ćwiczeniom praktycznym.
Poza kwestią nauki, na warsztatach Lego dziecko ma możliwość uczestniczenia w pracy zespołowej, która uczy komunikacji z innymi osobami.

Zajęcia z robotyki to doskonała szansa na przygotowanie dziecka nie tylko do studiów wyższych, ale także do międzynarodowych olimpiad i konkursów.

Zakres nauczania dzieci na lekcjach z robotyki

Warsztaty Lego dają dzieciom najważniejszą wiedzę z zakresu robotyki za pomocą wybranych zestawów Lego. W trakcie zajęć omawiane są operacje, wykonywane za pomocą mikrokomputerów. Każde dziecko będzie umiało zaprojektować część mechaniczną swojego robota po ukończeniu takiego kursu. Ponadto, dziecko nauczy się zasad działania czujników oraz reguł ich umieszczenia na korpusie robota. Poszczególne etapy nauczania będą dotyczyły wykorzystywania koloru w celach ograniczenia ruchów robota a także pracy czujników odległości. Między innymi, dziecko będzie uczyło się sposobów wyprowadzania robota z labiryntów a także będzie wiedziało, w jaki sposób można skonstruować robota chodzącego albo przemieszczającego się za pomocą kół.
Dodatkowo na zajęciach będą rozpatrywane informacje związane z silnikami, używanymi do konstrukcji robotów. Bez wątpienia, na lekcjach z robotyki dziecko nauczy się języków programowania, które pozwolą tworzyć algorytmy do pracy każdego robota.

To są tylko niektóre aspekty wiedzy, które zostaną poruszone na warsztatach Lego z robotyki dla dzieci. Każda osoba wie, że takie umiejętności w gruncie rzeczy są bardzo zaawansowane, dlatego warto pozwolić dzieciom zdobyć tak cenną wiedzę w jak najmłodszym wieku. Jedne z najpopularniejszych warsztatów znajdziecie w Poznaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*