Jak działają pasy wyszczuplające?

iphone X jako narzędzie pracy
iPhone X, czyli jak zadbać o swój skarb?
Styczeń 11, 2018
Wakacje lub ferie w Szczyrku – co z noclegiem?
Luty 6, 2018
mierzenie obwodu talii

Istnieje wiele rozmaitych rozwiązań, których zadaniem jest wspomaganie procesu odchudzania albo po prostu optyczne polepszanie wyglądu sylwetki. Pasy wyszczuplające brzuch znane są już od kilkudziesięciu lat, a wcześniej występowały poniekąd w formie gorsetów, noszonych głównie przez kobiety. Warto wiedzieć, jak działają, kiedy dobrze jest je nosić, a kiedy lepiej z nich zrezygnować.

Zgrabny, szczupły brzuch jest czymś, na czym zależy nie tylko kobietom, ale i często mężczyznom. Niestety często można go uzyskać głównie za pomocą ćwiczeń, a to jest metoda dość czasochłonna. Efekt ćwiczeń można jednak przyspieszyć i wspomóc pasami wyszczuplającymi brzuch, które bywają pomocne również przed osiągnięciem wymarzonej sylwetki, dla jej optycznego poprawienia.

Rodzaje pasów

dziewczyna ważąca sięPrzede wszystkim pasy wyszczuplające brzuch dzielą się na kilka rodzajów. Jeden z nich działa na zasadzie ogrzewania – może to być zarówno specjalny materiał, który dodatkowo grzeje podczas aktywności, jak również system wspomagający pocenie oparty na działaniu elektrycznym. W takich pasach istotne jest to, że podczas intensywnych ćwiczeń wspomagane jest dodatkowe pocenie, co przyspiesza utratę wagi. Drugim rodzajem są pasy wyposażone w elektrody wprowadzające mięśnie w wibracje oraz kurczenie i rozkurczanie. One sprawiają, że poprawia się przede wszystkim „rzeźba”, czyli wygląd mięśni, nie zaś wspomagana jest utrata tkanki tłuszczowej. W końcu dostępne są też specjalnie skonstruowane pasy wyszczuplające brzuch bez dodatkowych funkcji, które mają np. wspierać kręgosłup i zapobiegać przepuklinie przy treningach siłowych albo wspomagać powrót do ładnej sylwetki po ciąży.

Dla kogo?

Jak wszystko, co związane z treningiem, odchudzaniem i kształtowaniem sylwetki, również pasy wyszczuplające brzuch nie są stworzone dla każdego. Przede wszystkim przed ich zastosowaniem u kobiet po ciąży warto skontaktować się z fizjoterapeutą – niekiedy duże rozejście mięśni brzucha może być przeciwwskazaniem do stosowania pasów, zwłaszcza na dłuższą metę. Pasów wyszczuplających, które wspomagają pocenie, nie można stosować przy zbyt niskim nawodnieniu czy stosowaniu rygorystycznej diety. Pasy działają z systemem elektrod nie mogą być stosowane m.in. u osób posiadających w ciele systemy elektroniczne, np. rozruszniki. W przypadku dostosowania pasów do treningów warto poradzić się specjalisty, np. trenera personalnego czy sprzedawcy w sklepie sportowym, aby móc wybrać najlepsze rozwiązanie, które da najkorzystniejsze efekty podczas treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*