Jak tanio kupować?

Stres przeszkodą w uzyskaniu szczupłej sylwetki
Marzec 14, 2013
Jakie aspekty są ważne podczas wyboru lokaty?
Marzec 21, 2013

Zakupy w sieci to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim oszczędność. Umiejętne wykorzystanie możliwości jakie daje internet sprawia, że można pozwolić sobie na zakup rzeczy, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy. Wystarczy tylko dowiedzieć się z czego korzystać, aby kupić wiele za niewiele.

Porównywarki cen

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z obowiązującym cennikiem na wybrane produkty. Najprościej jest wykorzystać w tym celu specjalne serwisy porównujące ceny w tysiącach sklepów. Dzięki takim portalom jak np. ceneo.pl można znaleźć niemal każdy artykuł w minimalnej cenie. Warto jednak do pozyskanych tam informacji podejść z pewną dozą ostrożności i dokładnie sprawdzić dodatkowe koszty np. przesyłki, aby w rzeczywistości nie przepłacić.

2_Bargain_Literacies

Zakupy grupowe

To hit ostatnich czasów. Dzięki serwisom takim jak groupon.pl można nabyć wiele przedmiotów w bardzo niskiej cenie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup kuponu uprawniającego do zniżki należy dokładnie zapoznać się z obowiązującym na tej stronie regulaminem.

Programy lojalnościowe

Dzięki programom lojalnościowym można również całkiem sporo zaoszczędzić. Internetowe programy najczęściej pozwalają na zbieranie punktów za dokonanie zakupów lub wykonywanie określonych czynności. Punkty te z czasem można wymienić na nagrody, albo uzyskać dzięki nim znaczny rabat. Jeśli korzystamy często z usług wybranego sklepu warto brać udział w takim programie.

Kupony rabatowe

To zachęta dla osób, które nie planują konkretnego zakupu, ale dzięki dużemu rabatowi mogą się na niego skusić. Nawet nie planując specjalnych zakupów warto przynajmniej od czasu do czasu kliknąć w linki do stron takich jak np. Małpikupon.pl, gdzie można znaleźć bony uprawniające do dużych rabatów i zniżek. Niekiedy wystarczy zarejestrować się, aby uzyskać kilkanaście złotych, które można wydać na coś zupełnie ekstra.

Często spotyka się z opinią, że ceny w sklepach są zbyt drogie, by przeciętny Polak mógł sobie pozwolić na ich zakup. Jednak prawda jest taka, że nie musimy zarabiać wiele, by pokazywać się w modnych kolekcjach. Wystarczy trochę sprytu. Jak grzyby po deszczu wyrastają choćby outlety, czy serwisy oferujące kupony rabatowe. Oczywiście, najłatwiej jest wsiąść w samochód i pojechać do najbliższego centrum handlowego. Jednak wtedy musimy liczyć się z tym, że za kilkaset złotych kupimy o wiele mniej rzeczy, niż mogilibyśmy zrobić to choćby przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*