Buty ślubne – trudny wybór?

różowe wino w kieliszku
Wybieramy kieliszki do wina
Marzec 15, 2018
niemowlak po kąpieli
Kosmetyki dla niemowląt – istotne sprawy
Marzec 21, 2018

Ślub jest wyjątkowym dniem w życiu każdej pary młodej. Oznacza początek wspólnej drogi, dlatego też parom zależy na tym, aby każda uroczystość przebiegała bez zakłóceń oraz z możliwie najpiękniejszą oprawą. Do tego potrzebny jest właściwy strój, dopasowane do niego buty ślubne oraz wszystkie dodatki, które będą tworzyły spójną całość.
Co ciekawe, to właśnie obuwie ślubne budzi wiele emocji wśród zarówno panny młodej, jak i gości. Wiele osób uważa, że na ślub odpowiednie są tylko buty w kolorze bieli – tymczasem coraz więcej firm oferuje również barwne buty, które można obejrzeć w sklepach internetowych. Czy jednak faktycznie inny kolor niż biel przystoi pannie młodej?

Buty do sukni

panna młoda z wiązanką ślubnąNa początek dobrze jest wziąć pod uwagę, że buty powinny być dobrane do koloru sukni ślubnej. Ta jest zazwyczaj biała, stąd też skojarzenie, które nakazuje ubierać właśnie białe obuwie jako dopełnienie stylizacji. wiele osób zapomina jednak, że biel ma wiele odcieni, dlatego zawsze buty warto dobrać do konkretnego odcienia sukni bądź uszyć suknię z materiału dopasowanego do koloru butów, co jest możliwe w przypadku, gdy przygotowujemy ją u krawcowej. Jeśli zdecydujemy się np. na białe buty do sukienki ecru, to całość będzie wyglądała mało zachęcająco – suknia będzie prezentowała się tak, jakby była poszarzała i brudna. W związku z trudnością w doborze odpowiedniego odcienia bieli wiele kobiet decyduje się na buty… barwne.

Kolory nie takie złe

Dobrze przemyślane buty ślubne w kolorze mogą być świetnym uzupełnieniem nawet dla klasycznych krojów. Jeśli wybieramy buty w charakterystycznym kolorze, który dodatkowo jest intensywny – np. granacie czy czerwieni – niezbędne jest skupienie się na tym, aby tylko jeden element stylizacji był takim mocnym akcentem. Rezygnujemy wówczas z wystawnej biżuterii. Z kolei, gdy buty są raczej dopasowane do dodatków – np. złote, srebrne czy pastelowe – świetnie sprawdzą się w kolorze, który będzie współgrał z bukietem albo dodatkami takimi jak szarfa czy biżuteria.

Co z modelem?

Problematyczny zdaje się być również model obuwia. Na https://visione.pl znajdziemy wiele fasonów butów ślubnych, które różnią się m.in. szerokością i wysokością obcasa, obecnością dodatkowych pasków czy wykończeniem przedniej części. Dodatkowy pasek okalający kostkę to świetne rozwiązanie dla posiadaczek szczupłych stóp i nóg – buty nawet podczas szaleństw nie spadną. W dobrym tonie jest również, gdy buty ślubne mają zabudowane palce. Wysoką szpilkę warto wybierać wówczas, gdy… panna młoda umie chodzić w tego rodzaju obuwiu; najważniejsze są bezpieczeństwo i wygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*