Badania genealogiczne.

Cena a jakość serwisów
Sierpień 22, 2013
Czy można zaciągnąć kredyt bez zdolności kredytowej?
Wrzesień 2, 2013

Nasze pochodzenie?

Zapewne każdy, choć raz w życiu zastanawiał się skąd pochodzi jego rodzina. Pytanie to jest w życiu człowieka dość naturalne, ponieważ jesteśmy istotami społecznymi, mamy potrzebę posiadania kochających nas osób przy sobie, sami chcemy darzyć ich takim uczuciem. Tego typu emocje są zupełnie czymś naturalnym. Z tej przyczyny, coraz większym zainteresowaniem cieszą się na świecie badania genealogiczne, które stały się alternatywą dla hasła ” żyj szybko, umrzyj młodo”. Choć trudno w to uwierzyć większość badań prowadzonych wśród młodzieży wykazuje, że nie są im obojętne losy ich przodków, że czują z nimi pewnego rodzaju więź i chcą dowiedzieć się kim byli. Wynika to być może z faktu, że potrzebują oni autorytetów w swoim życiu, a zabiegani rodzice nie mają czasu by się dla nich takimi stać. Możemy domniemywać, że młodzi ludzie chcą poznać przeszłość, by w przyszłości ustrzec się poważniejszych błędów popełnionych kiedyś przez ich krewnych.
Chcąc dobrze pokierować swoim życiem, warto przyjrzeć się losom naszych przodków, zajrzeć w głąb historii własnej rodziny. Jak to możliwe?

Badania genealogiczne naszej rodziny.

W dzisiejszym, szybko pędzącym świecie, nie łatwo jest się zatrzymać i spojrzeć za siebie. Ludzie żyją w pośpiechu, a gdy umiera, pamięć o nich powoli zanika. Jednak dzięki genealogii mamy szansę na zachowanie pamięci o nich przez wieki. Drzewo genealogiczne naszej rodziny, albo nawet i sama droga jaką trzeba przejść, żeby je odtworzyć stać się może bardzo ważnym elementem w życiu każdego z nas.
W czasie prowadzenia kwerendy archiwalnej w archiwach państwowych i kościelnych, w bibliotekach i urzędach stanu cywilnego, poznamy niesamowite fakty z dziejów naszych przodków, czasami będziemy z nich dumni, być może czasami będzie nam trochę przykro, ale przecież nikt nie jest doskonały. Ogromną korzyścią, którą uzyska my prowadząc badania genealogiczne, jest możliwość poznania naszych dalszych, żyjących jeszcze krewnych, o istnieniu których nie mieliśmy nawet pojęcia. Nie rzadko są oni rozsiani po całym kraju, a nawet świecie, co dzisiaj nie jest , dzięki powszechności dostępu do internetu, żadną przeszkodą. Po dłuższym czasie okaże się, że nasza rodzina jest zbiorem setek osób, indywidualności powiązanych ze sobą więzami krwi, które jednoczy pochodzenie od wspólnych przodków. Da to nam pomoc w codziennym życiu, gdyż nic tak nie jednoczy ludzi, jak wspólna rodzina, która mimo sporej ilości wad i przywar, stanowi ogromną siłę sama w sobie.

Pomocna dłoń.

Jak wiemy, życie w oderwaniu od przeszłości jest możliwe, ale jest o wiele trudniejsze i smutniejsze, niż to spędzone w otoczeniu ludzi bliskich. Często służą oni pomocą i radą, są bogaci w wiedzę ze swojego życia i mogą wskazać nam drogę w trudniejszych dla nas momentach. Nie łudzę się, że wszyscy staną dla nas na głowie, by nam pomóc, ale kto z nas nie składał kiedyś mebli lub nie naprawiał samochodu z przysłowiowym szwagrem lub kuzynem. Czasem wystarczy, że ktoś z nich, tak jak mitologiczna Ariadna, poda nam nić, dzięki której znajdziemy wyjście z labiryntu złej sytuacji. Wbrew powszechnemu mniemaniu, kiedy nastaje ciężki czas, liczyć zawsze można głównie na rodzinę, dlatego warto ją poznać. I choć często wiąże się to z dużą ilości poświęconego czasu, zapewniam, że warto przeprowadzić badania genealogiczne dotyczące swojej rodziny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*