Trener personalny

nowoczesne meblościanki 2016 roku
Jak powinna wyglądać nowoczesna meblościanka
Marzec 16, 2016
Lada sklepowa
Jakie meble do sklepu spożywczego?
Marzec 29, 2016
Fitness

Są różne przyczyny tego, że decydujemy się na trenowanie. Może to być różna forma wysiłku, która to ma na nas pozytywnie wpłynąć. Czy to po to, by poprawić swoje samopoczucie, odstresować się, popracować nad swoją tężyzną fizyczną, a niekiedy też jest to jeden z elementów walki z nadwagą. Możemy wówczas zająć się sobą tak przebywając w domu, jak i w plenerze, czy jakimś ośrodku treningowym. Taki ogólny trening, często ze wspomaganiem (wykorzystywaniem różnego sprzętu) nazywamy personalnym.

Jednak aby powzięte przedsięwzięcie okazało się słusznym i nie poszło na marne warto skorzystać z usług osoby, która doskonale zna sprawę. Skoro już wspominamy o treningu personalnym, to idąc dalej tym tropem należy wspomnieć o osobie, jaką to może być trener personalny. Jest to osoba wysportowana, specjalnie przeszkolona by pomagać innym w ćwiczeniu. Trener taki musi być na tyle sprawny, by móc zaprezentować trenowanemu, jak wygląda określone ćwiczenie. Co istotne zanim cokolwiek zostanie przedsięwzięte instruktor sportowy powinien dobrze poznać osobę, którą się będzie zajmował, taki „wywiad” przede wszystkim dotyczy możliwości fizycznych podopiecznego. Trener ów musi być osobą wymagającą, ale też na tyle życzliwą, by osoba trenująca nie zniechęcała się, a dobra atmosfera pozytywnie wpływała na cykl. Trener zwany personalnym może taką osobę zaprosić do ośrodka treningowego (np. na salę gimnastyczną) i ćwiczyć taką osobę indywidualnie, „twarzą w twarz”. Fachowiec ów monitoruje nasze postępy, zwiększa wysiłek systematycznie i co bardzo ważne potrafi podopiecznego odpowiednio zmotywować do dalszej pracy. Istnieje też możliwość treningu grupowego, ale wówczas trudno jest podejść do każdej osoby i tak poprowadzić trening, by odpowiadał każdemu.

Dlatego też jeśli już poruszamy temat dotyczący trenera personalnego powinniśmy wiedzieć, że taki właśnie specjalista od treningu personalnego może odwiedzać nas w naszym własnym domu, a wizyty będą tu się wiązać z prowadzeniem cyklicznego treningu. Wówczas to osoba będąca trenerem jest w stanie przywieźć ze sobą jakiś drobny sprzęt treningowy. Lepiej jednak, gdybyśmy sami takim dysponowali. Takiej wykwalifikowanej osobie powinniśmy zaufać, zdając sobie sprawę, że efekty przychodzą z biegiem czasu, a sukces, czy też progres nie jest natychmiastowy. Trener może też podpowiedzieć nam, jak ćwiczyć między wizytami, jaki tryb życia prowadzić, w tym niezwykle istotna jest dieta. Zatem mówimy tutaj nie tylko o wiedzy dotyczącej samego treningu, ale też o przekazywaniu wiedzy dodatkowej. Trenerzy personalni to nie jest jakiś nowy i nieliczne obsadzony kierunek, dlatego ze znalezieniem takiego trenera nie powinno być problemu, choć pamiętajmy, że nie mówimy tutaj o zawodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*