Dieta dla każdego!

Dlaczego menopauza jest tak trudnym okresem?
Kwiecień 16, 2015
Spawarka
Trzy kategorie spawarek elektrycznych
Kwiecień 17, 2015
Dieta

Słowo dieta to chyba jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w wyszukiwarkach internetowych, w szczególności, kiedy zbliża się wiosna bądź lato. Niemal każdy chce stracić nagromadzone przez zimę kilogramy bądź przejść metamorfozę swojego życia. Najgorsze jest to, że zazwyczaj pragnie się zrobić to w niezwykle wręcz i niemożliwie krótkim czasie. Jest to szalenie nieprawidłowe myślenie, z którego niezwykle trudno jest wyprowadzić ludzi na całym świecie. Pojęcie diety bowiem jest dla nich z reguły równoznaczne z szybką kuracją i dietami cud. Tymczasem do kwestii tej należy podejść zupełnie inaczej.

Zacznijmy od tego, że próby zastosowania diety szybkiej, a więc diety cud zazwyczaj kończą się niepowodzeniem przede wszystkim dlatego, iż nastawiamy się na szybkie zmiany mimo, że dobrze wiemy, iż tak naprawdę powinny one przebiegać stopniowo. Trudno wyobrazić sobie bowiem, że kilogramy, jakie gromadziliśmy na przykład przez zimę bądź niekiedy nawet latami tak po prostu znikną w miesiąc albo dwa tygodnie. Owszem przeróżne środki i reklamy tych specyfików mówią inaczej, często faktycznie są one pomocne, ale nie oszukujmy się – nie ma możliwości, aby jakiś środek wykonał całą pracę za nas, nie ma możliwości, aby dieta poskutkowała bez naszych chęci i starań i wreszcie nie ma takiej możliwości, aby schudnąć nie zmieniając swoich nawyków żywieniowych. A głód? Głód musi nam towarzyszyć, musimy się do niego przyzwyczaić, a do tego pamiętać, że zadaniem diety jest skurczenie się żołądka – trudno osiągnąć ten cel bez początkowego uczucia głodu, bowiem żołądek domaga się takiej ilości jedzenia, jaką dostawał poprzednio. Pocieszymy Was jednak – z reguły taki stan naprawdę nie trwa długo, masy manie trzy dni – później przyzwyczajamy się, przestajemy czuć głód. Warto się poświęcić.

Niestety dla wielu osób dieta to mimo wszystko nie sposób na życie, nie zmiana na dłużej lecz chęć stracenia szybko kilogramów. Nie możemy zapominać jednak, że takie szybkie diety wcale nie muszą powodować dobrych skutków. Pomyślmy logicznie – załóżmy, że mamy do stracenia jakieś 10 kilogramów i nawet udało by się je stracić w dwa czy trzy tygodnie. Nie zapominajmy, że skóra potrzebuje czasu na to, aby znów stać się elastyczna i mówiąc wprost po prostu się wciągnąć. Jak ma tego dokonać w dwa tygodnie, kiedy jeszcze nie wykonujemy żadnych ćwiczeń? Wniosek jest jeden, do diety trzeba podchodzić przede wszystkim rozsądnie, a rozsądek ten oznacza nic innego jak zmianę trybu życia i kurację długotrwałą, bo tylko ona przynosi zamierzone skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*