Odżywka do włosów – dla każdego?

pełna lodówka
Filtry do wody w lodówce: czy działają?
Kwiecień 10, 2018
obrazy tradycyjne w salonie
Spotkanie ze sztuką współczesną
Maj 8, 2018
olejek do włosów zniszczonych

W drogeriach dostępnych jest wiele różnych kosmetyków do włosów, wśród których praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie. Podzielić je możemy na kosmetyki modelujące oraz pielęgnacyjne, w tym do zadań specjalnych. Jednym z podstawowych produktów pielęgnacyjnych jest odżywka – bez spłukiwania, ze spłukiwaniem czy też w ramach jednego kosmetyku z szamponem.

Teoretycznie jej zadaniem jest jeszcze lepsze zadbanie o włosy. W praktyce bywa z tym różnie, bo trzeba umieć dobrać odżywkę do rodzaju włosów. Sprawdźmy, dla kogo najlepsza będzie odżywka bez spłukiwania, kto powinien wybrać raczej tę ze spłukiwaniem, czy produkty 2w1 działają oraz kiedy najlepiej jest całkowicie zrezygnować ze stosowania odżywki.

Czemu służą odżywki do włosów?

zdrowe długie silne włosyNa początek ustalmy, czym jest właściwie odżywka do włosów i jaki jest cel jej stosowania. Jest to kosmetyk, który zalicza się do produktów pielęgnacyjnych. Mogą być stosowane, jeśli jest taka potrzeba, po każdym umyciu włosów szamponem, bo ich zadaniem jest nie tylko nawilżać, ale też chronić włosy np. przed utratą koloru, działaniem wysokiej temperatury (w przypadku modelowania włosów) czy warunków atmosferycznych. Ich działanie jest silniejsze aniżeli sam szampon, ale słabsze od np. maski do włosów, co również uzasadnia częste stosowanie. Prócz ogólnej roli pielęgnacyjnej, jak zostało to wspomniane, odżywki mogą mieć dodatkowe role, zależne od rodzaju preparatu. Nie oznacza to jednak, że np. odżywki bez spłukiwania sprawdza się dobrze w przypadku każdych włosów.

Jak dobrać odżywkę?

Przede wszystkim dobrze jest pamiętać, że produkty z jednej firmy (np. z jednej serii pielęgnacyjnej) zawsze dobrze jest łączyć, bo zawierają podobne substancje aktywne, a ich wspólne użycie w czasie jednej sesji pielęgnacyjnej będzie potęgować ich działanie. Dodatkowo warto kierować się też rodzajem włosów, np. wybierając odżywki utrzymujące kolor do włosów farbowanych na intensywne odcienie czy odżywek nawilżających dla włosów nadmiernie przesuszonych czy zniszczonych. To jednak nie wszystko – warto też spojrzeć na formę stosowania odżywki. Przykładowo, odżywki bez spłukiwania zazwyczaj mają formę specjalnych mgiełek, przez co są dość delikatne; jednocześnie fakt, że się ich nie zmywa, sprawia, że mogą obciążać włosy. Z tego powodu do włosów cienkich, rzadkich lepiej jest używać odżywek lekkich, dodających puszystości. Z kolei włosy przetłuszczające się będą raczej potrzebowały odżywki, którą się spłukuje; warto też zastanowić się nad codziennym jej stosowaniem, zależnie od indywidualnej reakcji włosów.

Artykuł zainspirowany został odżywkami bez spłukiwania dostępnymi w sklepie https://alluress.com/pol_m_Kosmetyki-do-wlosow_Pielegnacja_Odzywki-bez-splukiwania-607.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*