Stres przeszkodą w uzyskaniu szczupłej sylwetki

Co należy wiedzieć o ornatach?
Marzec 13, 2013
Jak tanio kupować?
Marzec 19, 2013

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wielu ludziom zwyczajnie przyszło żyć w stresującym otoczeniu. Wymagający szef, do tego multum obowiązków domowych, brak snu, niewiele czasu to prosty sposób na to, aby stać się kłębkiem nerwów już po pięciu minutach stania w kolejce w supermarkecie czy w korku. Niestety, stres nie tylko sprawia, że tłuszcz efektywniej magazynuje się w naszym ciele, lecz również może przyczynić się do spadku poziomu magnezu. Magnez to niezwykle ważny dla zdrowia pierwiastek, z uwagi na to, że jego niedobór mocno odbija się na komforcie życia. Stajemy się bardziej zmęczeni (często wręcz budzimy się zmęczeni), nerwowi, zauważamy trudności z zasypianiem, tracimy entuzjazm, przeistaczamy się w osoby smutne, podatne na depresje. Niedobór magnezu nie wpływa dobrze także na układ nerwowy, ponieważ możemy zauważyć kłopoty z koncentracją.

Co ciekawe, właśnie osoby, które rzeczywiście potrzebują magnezu, podświadomie często sięgają po słodycze zawierające duże ilości tego składnika, a więc na przykład czekolada.

Jeżeli czekolada, to gorzka

Niestety mało kto spożywa zamiast mlecznej, czekoladę gorzką, która nie tuczy, ponieważ nie zawiera tak dużych ilości cukru jak jej mleczna siostra. Podjadanie czekolady może skończyć się źle zwłaszcza wtedy, kiedy w naszym życiu brakuje ruchu. Największe szanse na przytycie mają osoby, które wilczy apetyt zaczynają odczuwać dopiero wieczorem. Jak zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na magnez? Możemy nabyć go w formie tabletek, nie potrzebujemy recepty od lekarza, dlatego nawet każda porządna apteka internetowa posiada go w swoim asortymencie.

Przydatne suplementy diety

Warto przy okazji zaopatrzyć się w suplement diety z wapniem i witaminą C, ponieważ ten pierwszy zapobiega wypłukiwaniu magnezu, zaś witamina C sprawia, że łatwiejsze staje się jego przyswojenie. Oczywiście warto też wzbogacić swoją dietę w przekąskach, które nie odbiją się na wyglądzie naszej talii. Bogate w magnez są chociażby pestki dyni, migdały, orzechy, rodzynki czy nawet brzoskwinie. Oczywiście jeśli chcemy szybko dostarczyć duże ilości magnezu (odczuwamy skurcze mięśni czy tiki powiek), to lepiej będzie przez kilka dni łykać suplementy diety. Aby wzbogacić dietę w wapń wystarczy jeść więcej chudego nabiału, warzyw i owoców. W stanach niewielkich niedoborów zmiana nawyków żywieniowych powinna przynieść pożądane rezultaty. Stosowanie diety bogatej w magnez warto kontynuować nawet wtedy, gdy uciążliwe objawy przestaną nam dokuczać, aby utrzymać jego poziom w organizmie na odpowiednim poziomie. Sprawi to, że nie tylko będziemy zdrowsi, lecz także łatwiej oprzemy się słodkim pokusom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*